Nagroda Tygodnika Angora dla Beaty Zalot za artykuł "Dzień dobry, jestem z Warszawy" za najlepszy przedruk w roku 2015 w kategorii Reportaż. 

Artykuł Beaty Zalot ukazał się w Tygodniku Podhalańskim w styczniu zeszłego roku. Potem został przedrukowany w Tygodniku Angora, będącym przeglądem prasy krajowej i zagranicznej. 
W skład kapituły przyznającej Nagrodę Tygodnika Angora wchodzą wybitni medioznawcy i teoretycy dziennikarstwa: prof. Janusz Adamowski, prof. Kazimierz Wolny Zmorzyński z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Jerzy Jastrzębski z Uniwersytetu Wrocławskiego, a także przedstawiciele Angory.

Artykuł można przeczytać tutaj.

***

W Galerii Pijalni Wód Mineralnych (plac Dieta) w Szczawnicy, w dniach 23 stycznia - 25 lutego czynna będzie wystawa malarstwa i ceramiki Beaty Zalot.

***

Spotkania promujące najnowszą książkę Beaty Zalot pt. „Ozwa” odbędę się:

5 grudnia (piątek) o godzinie 18 w Galerii JATKI BWA w Nowym Targu (ul. Kościuszki 4)

10 grudnia (środa) o godzinie 18 w Centralnej Bibliotece Górskiej PTTK w Krakowie (ul. Jagiellońska 6/6a, II piętro).

***

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zaprasza na „Czwartek Literacki”, którego gościem będzie Beata Zalot, autorka zbioru opowiadań pt. „Ozwa”.
Promocja jej najnowszej książki połączona będzie z wystawą pasteli.
13 listopada (czwartek) 2014 r., godz. 18.00,
Czytelnia MBP w Zakopanem, os. Łukaszówki 4a

-> link

***

Podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (23-26 października 2014, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) swoją premierę będzie miała najnowsza książka Beaty Zalot pod tytułem "Ozwa". Ukaże się ona nakładem wydawnictwa "Astraia".

"Ozwa" to zbiór opowieści o ludziach z Podhala, których spotkałam podczas mojej pracy dziennikarskiej. Pozornie zwykli, często nieznani poza swoim środowiskiem, czasem uznawani za dziwaków. Tak jak echo zniekształca nieco głos, tak moje opowieści są przekształconymi nieco prawdziwymi historiami.

-> link

***

Książka Beaty Zalot "Opowieści niedoskończone" znalazła się w pierwszej trójce finalistów VII Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką

-> link

***

Czasy nie są dobre dla poetów. Ludzie nie czytają wierszy, tomików nie chcą księgarze. Poezja zeszła do podziemi. Może czas zacząć pisać wiersze na tabliczkach glinianych? 
Moje tabliczki mają formę liści, liści z mojego ogrodu. Piszę wiersze na liściach i chcę się nimi z Państwem podzielić. Chciałabym by zawędrowały do Waszych domów. By przetrwały nadchodzącą zimę i kolejne pory roku.
6 listopada o godz. 19 zapraszam do Piwnicy pod Baranami w Krakowie na wieczór poetycki pt. "Anioł w ogrodzie". Wystąpią: Urszula Grabowska, Jan Kanty Pawluśkiewicz (w zaskakującej roli). Na skrzypcach zagra Duo Sonore - Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki. Specjalnym gościem będzie Łyczezar Seliaszki z Sofii, poeta, który przetłumaczył moje wiersze na język bułgarski. Spotkanie będzie okazją do promocji mojego dwujęzycznego tomiku "Anioł w ogrodzie". Zapraszam.

Beata Zalot 

W maju w TV Kraków w cyklu "Pod Tatrami"
ukazał się program o twórczości Beaty Zalot, 
wyemitowany także przez TV Polonia.

-> link

***

Artykuł Beaty Zalot pt. "Eurosieroty"

zwyciężył w konkursie Local Press w kategorii Społeczeństwo. Autorka odebrała nagrodę 13 lutego podczas Gali Local Press w Sejmie. Podczas tej samej imprezy nagrody otrzymali także redakcyjni koledzy: Jurek Jurecki, Bartek Jurecki oraz Beata Denis Jastrzębska i Jarek Jastrzębski. Beata Zalot odebrała także statuetkę dla Tygodnika Podhalańskiego, który został uznany za najlepsza gazetę lokalną w roku 2012.

-> relacja

***

Zapraszam na spotkanie z moją poezją pt. "Liście ufne" w Teatrze Witkacego w Zakopanem 
(ul. Chramcówki 15)
- piątek 22 lutego 2013, około godziny 21 30
- scena A.Bazakbala 
(w ramach 28 urodzin Teatru Witkacego). 
Wystąpią: Katarzyna Pietrzyk, Joanna Banasik oraz Marek Wrona.

 

strona główna